Szukaj
POLSKIE BABCIE DLA DZIECI Z UKRAINY
Podziel sięFacebook

POLSKIE BABCIE DLA DZIECI Z UKRAINY

Jestem dumna, że my Polacy zdajemy celująco egzamin z przedmiotu, jakim jest człowieczeństwo. Natomiast pamiętajmy ile do zrobienia jest jeszcze przed nami

Teraz trzeba zaopiekować się ludźmi przyjętymi do naszego kraju. Wiemy też, że największymi ofiarami tej tragedii są oczywiście dzieci, dla których wydarzenia ostatnich dni są ogromną traumą. Tym dzieciom potrzebny jest teraz spokój, troska, cierpliwość, ciepło i poczucie bezpieczeństwa, a ich matkom chwila oddechu. To wszystko właśnie kojarzy się z babcią. Jako babcia trojga wnucząt i jedna liderka ponad 300 tysięcy babć zgromadzonych wokół mądrego babciowania, wpadłam na pomysł, abyśmy zostały „przyszywanymi” babciami dla tych przerażonych i zalęknionych dzieci. Tak powstała wielka akcja „Polskie babcie dla dzieci z Ukrainy”.  Razem z twórcami polskiej  aplikacji @Seniorapp i całym moim zespołem stworzyliśmy sposób na zostanie „przyszywaną” babcią. W trybie natychmiastowym aplikacja @seniorapp została dostosowana do tego projektu, powstało centrum informacyjne, przygotowaliśmy materiały informacyjne dla mediów. Jesteśmy gotowe, aby od dzisiaj otoczyć babciną troską i ciepłem dzieci, które przechodzą piekło na Ziemi.  Proces rejestracji zarówno potencjalnych babć, jak i rodzin chcących skorzystać z pomocy odbywa się poprze aplikację i jest w pełni bezpieczny dla obydwu stron.

„System rejestracji w aplikacji SeniorApp jest skonstruowany, tak aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno chętnym do pomocy babciom, jak i dzieciom branym pod opiekę. Wystarczy pobrać aplikację w sklepach Google Play i App Store lub zalogować się na stronie internetowej www.seniorapp.pl. Podczas rejestracji użytkownik podaje jedynie imię, nazwisko oraz numer telefonu, dzięki czemu zostawia minimalną ilość danych wrażliwych. Dokładniejsze informacje podawane są podczas zgłaszania się do roli opiekuna, tak by jego lokalizacja była widoczna dla osób chcących skorzystać z babcinej opieki. W obydwu przypadkach wymagamy szczegółowych danych, identyfikujących osoby ,fotografii, a także stosujemy potwierdzenie tożsamości poprzez system bankowy. Zrobiliśmy wszystko, aby każdy czuł się bezpiecznie.” – mówi Igor Marczak, współtwórca aplikacji Seniorapp.

Jestem przekonana, że babcie nie zawiodą, bo dzieci potrzebują babciowych kolan, ramion, buziaków, pierogów i chwili beztroskiej zabawy nawet w tak trudnym czasie, jakim jest wojna. Brzmi to niedorzecznie, ale to straszna prawda.

Chcesz się włączyć? Kliknij tutaj https://seniorapp.pl/TMGP pobierz aplikację lub zadzwoń pod nr infolinii 727 20 70 20

MATERIAŁY PRASOWE : pobierz tutaj

UDOSTĘPNIJ 🙂

>

Instagram @madrababcia

Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Beata Borucka

Zostanie babcią, to wydarzenie, na które nie ma absolutnie żadnego wpływu. Po prostu Cię w to wrabiają i już! To nie zmienia faktu, że chcemy być fajną babcią. Ponieważ w sieci nikt nas w tej misji nie wspiera, zapraszam do Was do mojego pomysłu na fajne babciostwo i nie tylko…razem będzie nam łatwiej być mądrymi babciami!