Szukaj
PARADA, GDZIE WSZYSTKO WYPADA
Podziel sięFacebook

PARADA, GDZIE WSZYSTKO WYPADA

Jestem zachwycona, zbudowana i pełna radości! Co ja dzisiaj przeżyłam i widziałam to było niezwykłe.

W centrum Warszawy zgromadził się kolorowy tłum w różnych strojach, kostiumach, z balonikami, transparentami, koronkowymi parasolami i flagami. Kapelusze umajone kwiatami, barwne sukienki, własnoręcznie zrobione kotyliony i skrzydła motyla. Tych barwnych postaci było ponad 15 000, z każdego zakątka kraju.  Ja zostałam uhonorowana miejscem w autobusie bez dachu i machałam bez opamiętania wszystkim zatrzymującym się przechodniom i zadziwionym turystom zagranicznym,  idącym za autobusem. Ze mną na dachu byli celebryci, dziennikarze, politycy i niezwykła postać, czyli DJ Wika, która puszczała stare i nowe hity.

VI Parada Seniorów i Piknik Pokoleń24 sierpnia 2019 r., Warszawa

Opublikowany przez Dojrzali Wspaniali Sobota, 24 sierpnia 2019

Roztańczony autobus prowadził za sobą kolorowy, niekończący się tłum.  Jak tam była energia, jaka moc i jaka radość życia, optymizm i zadowolenie. Kiedy doszłam na miejsce zbiórki, gdzie wskoczyłam na ten autobus bez dachu myślałam, że pomyliłam imprezy i jestem nie na paradzie seniorów, a na Juwenaliach albo zlocie młodzieży. Przeważały oczywiście kobiety, ale było też co nie co  panów. 15 000 osób szło radosnym krokiem, machając przechodniom. Bez podziałów, bez nienawiści, bez barier, bez wygrażania komukolwiek za przekonania, bez krzyży, bez orderów za walki, bez skandowania nienawistnych haseł. Wszyscy śpiewali stare szlagiery, cieszyli się  życiem i pokazywali to  bez obowiązującej dzisiaj gburowatości.  Patrzyłam na ten widok z góry i  miałam nieodpartą myśl, że nasze wnuki mają farta, że takie babcie i dziadkowie są jeszcze na świecie! Po godzinie marszu (ja sunęłam majestatycznie na dachu) dotarliśmy do miasteczka Uniwersytetu Warszawskiego i tam się zaczęła zabawa i feta. Kiełbaski, grochówka, pierogi zjednoczyły nieznanych sobie wcześniej ludzi przy drewnianych stołach. 

VI Parada Seniorów – przemarsz

Przeszliśmy ulicami Warszawy, m.in. obok pl. Piłsudskiego. Bardzo nas cieszy, że tyle z Was do nas przyjechało! VI Parada Seniorów i Piknik Pokoleń!

Opublikowany przez Dojrzali Wspaniali Sobota, 24 sierpnia 2019

Humor i dowcip nie odstępował nikogo na krok. Doznałam tego, gdy odstałam w kolejce po swoją kiełbachę i zajadałam ten przysmak przy jednym ze stolików, uwodzona przez jednego z uczestników w przedwojennym, szarmanckim stylu. Okazałam się jednak zbyt młoda dla zalotnika i wycofał się z zapędów randkowych. Na pikniku śpiewał Krzysztof Krawczyk, grała dalej DJ Wika, a co ambitniejsi pilnie uczestniczyli w warsztatach i panelach dyskusyjnych. Ja też miałam swój czas i mówiłam o budowaniu relacji międzypokoleniowych.  Chyba się podobało, bo dostałam gromkie brawa i dużo miłych słów. Jestem na razie w szoku, że dzięki projektowi Mądra Babcia  tyle osób mnie rozpoznało, dziękowało za ten pomysł i cieszyło się na mój widok. To wszystko dzięki Wam, że tak fajnie jesteśmy razem! Atmosfera była niesamowita, a energia można było obdarować pół świata.  

Ja nie wiem, czy pokolenie choćby naszych dzieci potrafi tak się bawić, cieszyć i życzliwie patrzeć na świat.

Dziewczyny, jak nie my, no to kto pokaże naszym wnuczętom radość życia, życzliwość i wzajemny szacunek? Na nasze zabiegane dzieci nie ma co chyba liczyć, bo dla nich liczą się głównie pieniądze, a że my na pieniądze nie mamy co liczyć, to chociaż cieszmy się, że żyjemy! To jest nasza moc i nie powstrzymujmy się by jej używać. To nic, że mamy czy będziemy miały niewysokie emerytury, to nic, że do doktora czekamy kilka miesięcy, to nic, że nas bujają rozdawaniem naszych pieniędzy, to nic że nas tam i tu łupie i tak życie jest tylko jedno i pokazujmy co dzień naszym wnukom, że warto się cieszyć z życia.  I zostańmy wyznawcami dewizy, że rzeczy, które nie mieszczą się w głowie, należy mieć w …dupie! Alleluja i do przodu moje kochane!!!! Do zobaczenia za rok!

Jeszcze raz dziękuję fundacji Zaczyn za zaproszenie na tak fantastyczną imprezę ❤

>

Beata Borucka

Zostanie babcią, to wydarzenie, na które nie ma absolutnie żadnego wpływu. Po prostu Cię w to wrabiają i już! To nie zmienia faktu, że chcemy być fajną babcią. Ponieważ w sieci nikt nas w tej misji nie wspiera, zapraszam do Was do mojego pomysłu na fajne babciostwo i nie tylko…razem będzie nam łatwiej być mądrymi babciami!